PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZOO

Przedszkolaki  27 maja odwiedziły opolskie zoo. Mogliśmy zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które dotychczas znaliśmy tylko z książek i programów przyrodniczych. Największym  zainteresowaniem cieszył się goryl, który bardzo  chętnie pozował do zdjęć.

więcej zdjęc w fotogalerii

Dzieci z zapartym tchem oglądały egzotyczne gatunki pająków, dopytując o ich nazwę oraz kraj z jakiego pochodzą. Natomiast foki zaprezentowały nam piękny taniec, który nagrodziliśmy brawami.
Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.