Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-16:30 | e-mail: pp20@kedzierzynkozle.pl*** Kontakt: ul. Jana Brzechwy 82 | 47-230 Kędzierzyn-Koźle | tel/fax 77 482 83 18

Aktualności

UZYSKIWANIE KRYSZTAŁKÓW SOLI

„Powiedz mi, a zapomnę, 

pokaż - a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!" 

Konfucjusz

 

Dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

więcej zdjęć w fotogalerii
 

Rozwijają umiejętność myślenia krytycznego, przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania, przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Przedszkolaki z grupy starszaków dowiedziały się w jaki sposób powstają kryształki soli. Najpierw rozpuściły sól w szklankach wody, następnie zawiesiły nitki nad nimi oraz położyły patyczek. Pierwsze zmiany mogły obserwować już pierwszego dnia, jednak po kilku dniach cierpliwość została nagrodzona- szklanki i nitki w całości pokryte były kryształkami soli.

Anna Lissok-Sikorska

 

Created by Krzysztof Krawiec | Copyright © 2014 ZS-P nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu | stronę prowadzi Jolanta Krawiec