Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

Każde dziecko na świecie ma prawo czuć się bezpiecznie, posiadać dostęp do wysokiej jakości edukacji i mieć zagwarantowane warunki do prawidłowego rozwoju. Wynika to bezpośrednio z Konwencji o prawach dziecka.
20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w ramach którego każda z grup spotkała się z pedagogiem szkolnym – p. Agnieszką Matyją. Pani pedagog prowadziła zajęcia, które przypomniały naszym przedszkolakom przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich. Dzieci miały możliwość śpiewania i tańczenia do piosenki Wszystkie dzieci nasze są, układały pocięte kartki w całość oraz odbijały swoje umoczone dłonie na kartce z prawami dziecka.