Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-16:30 | e-mail: pp20@kedzierzynkozle.pl*** Kontakt: ul. Jana Brzechwy 82 | 47-230 Kędzierzyn-Koźle | tel/fax 77 482 83 18

Aktualności

Przedszkolaki poznają zawód strażaka

 

 

 

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku, nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. 

W dniu 18 czerwca – wszystkie grupy przedszkolne - odwiedziły remizę strażacką w Cisowej. Podczas wycieczki dzieci mogły zapoznać się z pracą strażaka.

W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez  strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście.  Już na samym początku zademonstrowali nam pokaz samochodu strażackiego i sprzętu, służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof, gdzie potrzebna jest pomoc straży pożarnej. Bardzo podobało nam się w wozie strażackim, do którego każdy mógł wejść i na chwilę poczuć się jak odważny strażak.

Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: kuchnię, salę spotkań, garaże, w których mogliśmy obejrzeć z bliska strój strażaka. 

Mieliśmy też okazję, przy pomocy dzielnych strażaków, przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste. 

Na koniec otrzymaliśmy, od strażaków, słodką niespodziankę. Po emocjonujących zajęciach, wróciliśmy do przedszkola na obiad. 

więcej zdjęć w fotogalerii

 

 

 

Created by Krzysztof Krawiec | Copyright © 2014 ZS-P nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu | stronę prowadzi Jolanta Krawiec