Dzień Górnika

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. 5. grudnia 2018 r. przedszkolaki gościły przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów.

Zaproszeni górnicy przybyli ubrani w galowe mundury, co wzbudziło zainteresowanie dzieci, które dopytywały co oznaczają poszczególne kolory piór na górniczej czapce.

Goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały opowieści górników. Zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał od zaproszonych gości słodką niespodziankę. Górnicy natomiast, w ramach podziękowania za przybycie, otrzymali pierniczki upieczone przez wychowanków naszego przedszkola.