Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA

STRZEGĄC PRAW TYCH NALEŻYCIE

UKŁADAMY DZIECKU ŻYCIE

Dnia 20 listopada 2018r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji gościliśmy w naszym przedszkolu pedagoga szkolnego – p. Agnieszkę, która przedstawiła dzieciom  prezentację multimedialną pt. „Prawa Dziecka”. Pani pedagog uświadomiła dzieciom, że każdemu przysługuje szereg różnych praw, m.in.: prawo do imienia, nazwiska i obywatelstwa, prawo do życia bez przemocy, prawo do życia w rodzinie, prawo do miłości, prawo do nauki, zabawy i wypoczynku. Nasz gość zaznajomił nas z listem pana Marka Michalaka skierowanego do dzieci z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Spotkanie zakończyliśmy piosenką pt. „Podajmy sobie ręce”.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”       Janusz Korczak